قیمت خانه در ترکیه برای اقامت

قیمت خانه در ترکیه برای اقامت

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری یکی از روش هایی است بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل است که در این مقاله به قیمت خانه در ترکیه برای اقامت می پردازیم. ایرانیان بیشترین تمایل را برای خرید خانه در ترکیه از خود نشان می دهند. این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ از جمله آن نزدیکی ترکیه به ایران است. به طوری که فاصله پروازی این دو کشور با هم فقط 3 ساعت است. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد علاقه مند به خرید ملک در ترکیه باشند. قیمت ملک و خانه در ترکیه در مقایسه با کشور خودمان مناسب تر است. با توجه به قیمت بسیار مناسب خانه در ترکیه نسبت به ایران؛ بسیاری برای حفظ ارزش پول اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند. با خرید ملک در ترکیه اقامت آن را برای خود و خانواده دریافت کنید.

خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

در بین شهر های ترکیه استامبول بیشترین تقاضا را برای خرید خانه دارد. استانبول به عنوان توریستی ترین شهر ترکیه همیشه مرکز توجه سرمایه گذاران بوده است. از این رو همواره دارای بیشترین رشد قیمت خانه بوده است. همین موضوع باعث شده افرادی که قصد خرید خانه با هدف سرمایه گذاری دارند؛ خرید خانه در استامبول را هدف خود قرار دهند. بر اساس آمار رسمی کشور ترکیه این شهر بیشتر نرخ رشد قیمت خانه را داشته است. با این وجود جالب است بدانید در همین مدت، این شهر بیشترین تعداد معاملات را نیز ثبت کرده است. اما این بدین معنی نیست که خرید خانه در استامبول فقط شما را به اهدافتان خواهند رساند. از مهم ترین مزیت های خرید خانه در استامبول این است که برای فروش ملک خود انتظار نخواهید کشید. خرید خانه در استانبول به دلیل آن ها تعداد بیشتر مهاجر در آن سکونت دارند بهتر می باشد.

در مورد قیمت خانه در این شهر باید بگوییم که به طور معمول از یک میلیون و۵۰۰ هزار لیر شروع می شود. حمل و نقل عمومی در این شهر وضعیت مناسبی دارد. همین موضوع باعث می شود در صورت سکونت در آن برای جابجا شدن دچار مشکل نشوید. همچنین امکانات رفاهی و تفریحی آن ها بسیار عالی است. برای درمان نیز مشکلی نخواهید داشت چرا که تعداد زیادی بیمارستان و درمانگاه؛ در این شهر وجود دارد. مزیت ها و معایب خرید خانه در استامبول را در مقاله ای جداگانه بررسی کرده ایم. برای مطالعه آن بر روی عبارت خرید خانه در استامبول کلیک کنید.

حداقل قیمت خرید خانه

حداقل قیمت خرید خانه

در این بخش بررسی خواهیم کرد با چه میزان سرمایه می توان نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کرد. تا بتوان در اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری موفق عمل کنید. در این باره باید بگوییم که در ترکیه حداقل قیمت برای خرید یک خانه کوچک، رقم چندان زیادی نیست. البته توجه داشته باشید که این خانه ها بدون اتاق خواب هستند. که  در داخل کشور سوئیت نامیده می شوند. قیمت خانه در ترکیه در سال ۲۰۲۳ حدود 900 هزار لیر می باشد. البته این مبلغ ارزان ترین خانه ای است که در این شهر می توانید بخرید. البته باید بدانید که قیمت خرید ملک در کشور ترکیه و در شهر های کوچک تر؛ کمتر از این مبلغی که گفته شد می باشد. با این وجود می توانیم بگویم شما با مبلغ ۶۰۰ هزار لیر نیز امکان خرید خانه را دارید. و میتوانید در این کشور خانه دار شوید.

 حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه به متغیر های زیادی بستگی دارد. از جمله آن ها می ‌توان به شهری که خانه در آن واقع شده است، متراژ خانه، سن بنا، امکانات و … ؛ اشاره کرد. همچنین امکانات محلی نیز در این خصوص تاثیر گذار است. یکی از سوالات پر تکرار در خصوص خرید خانه در ترکیه این است که؛ آیا قانون فروختن ملک به نصف قیمت در زمان فروش برای ایرانی ها صحت دارد؟ در پاسخ باید بگوییم جواب منفی است. ایرانیان نیز مانند شهروندان ترک خانه خریداری شده را مجاز هستند به هرقیمتی و به هر فردی بفروشند. برای مشاوره در این خصوص می توانید با لارا گروپ تماس بگرید.

چه نکاتی هنگام خرید ملک در ترکیه باید رعایت شود؟

شرایط خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی

در این بخش از مقاله قصد داریم شرایط و قیمت خانه در ترکیه برای اقامت را بررسی کنیم. اولین موردی که باید به آن توجه کنید این است که تا حد امکان؛  خانه به صورت نقدی خریداری شود. مورد دیگر که بسیار مهم است این است که حتما از خانه را فرد ترک خریداری شود. همچنین حتما باید روی این موضوع توجه داشته باشید که؛ روی ملک پیش از شما درخواست شهروندی داده نشده باشد. اگر خانه ای که خریداری می کنید این شروط را داشته باشد می توانید؛ پاسپورت ترکیه را ظرف مدت ۳ ماه دریافت کنید. بعد از خرید خانه هم یک محدودیت برای شما وجود دارد. و آن این است که ملک خریداری شده برای شهروندی را تا ۳ سال حق فروش آن را ندارید. و باید تا سه سال به نام خودتان باشد. بعد از این مدت می توانید برای فروش خانه که خریده اید اقادام کنید.

برای اخد پاسپورت ترکیه با خرید ملک لازم نیست یک خانه با قیمت مشخص شده خریداری کنید. بلکه می توانید چند ملک با ارزش کم تر که در مجموع ۴۰۰ هزار دلار باشند خریداری کنید.  و این صورت هم می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. بسیاری از افراد از همین امکان برای کسب درآمد استفاده می کنند. به این صورت که نسبت به خرید چند ملک اقدام می کنند؛ که در یکی از آن ها سکونت می کنند. و خانه های دیگر را اجاره می دهند. اجاره واحد های دیگر به درآمد خوبی برای زندگی در ترکیه می رسند.

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

برای خرید ملک در ترکیه می توانید به صورت اقساطی اقدام کنید. به این شکل قیمت خانه در ترکیه برای اقامت به صرفه تر خواهد بود. این امکان در بسیاری از پروژه های شهرک سازی کشور ترکیه وجود دارد. که می توانید با وام بانکی اقدام به خرید خانه به صورت اقساطی بکنید. جالب است بدانید که وام مسکن در کشور ترکیه می تواند تا معادل ۸۰ درصد مبلغ خانه نیز باشد. باز پرداخت وامی که دریافت می کنید هم به بانک صورت خواهد گرفت. در مدت باز پرداخت وام سند خانه شما در رهن بانک می ماند. مزیت دیگر این وام بهره ی بسیار کم آن است. که چیزی در حدود ۲ درصد می باشد. بسیاری از پروژه های مسکونی نیز از مشتری سودی دریافت نمی کنند. که این اقدامبرای جلب و جذب سرمایه گذار صورت می پذیرد. اما برای مشتریان خارجی همیشه شرایط سخت گیرانه تری وجود دارد.

بازپرداخت وام های بانکی برای خرید خانه در کشور ترکیه به طور معمول ۵ ساله می باشند. برای خرید خانه به صورت اقساطی یک امکان دیگر هم وجود دارد. و آن این است که می توانید به صورت مستقیم ازدفاتر خرید ملک خریداری کنید. و سپس اقساط را به خود آن ها پرداخت نمایید. شما می توانید اقدام به کار در ترکیه کنید. تا اقساط وام را پرداخت نمایید. کار در ترکیه همچین یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. برای آشنایی با این روش مهاجرت یعنی کار در ترکیه؛ وارد صفحه کار در ترکیه شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *