مهاجرت خانوادگی به ترکیه

مهاجرت خانوادگی به ترکیه

مهاجرت خانوادگی به ترکیه

مهاجرت به ترکیه اخیرا بسیار خواهان پیدا کرده است. برای مهاجرت به ترکیه روش های زیادی وجود دارد. انواع روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه دارای مزیت و معایب مخصوص به خود است. این که شرایط مهاجرت به ترکیه چیست یکی از موضوعاتی است که؛ در این مقاله به آن می پردازیم. پاسخ این سوالات و سایر جنبه های اصلی اخذ اقامت ترکیه در این مقاله به صورت دقیق بررسی خواهد شد؛ و همچنین به تفسیل پاسخ داده می شود. یکی از انواع این روش ها مهاجرت خانوادگی به ترکیه است. این روش برای ایرانی ها بسیار جذاب است. چرا که ما به خانواده خود بسیار اهمیت می دهیم. و همین که امکان مهاجرت خانوادگی به ترکیه وجود دارد؛ یک حسن محصوب می شود. در این مقاله به طور کامل به مزیت ها و معایب این روش مهاجرتی خواهیم پرداخت. در ادامه این مقاله با موضوع مهاجرت به ترکیه با ما همراه باشید.

کشور ترکیه برای مهاجرت ترکیه

کشور ترکیه برای مهاجرت ترکیه

قبل از اینکه به مهاجرت خانوادگی به ترکیه بپردازیم؛ قصد داریم خود کشور ترکیه رامعرفی کنیم. ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی بسیار منحصر به فردی دارد؛ این کشور در آسیا و در قاره اروپا واقع شده است. همین موضوع باعث شده است که با کشور های دیگر متفاوت باشد. ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد. و از بسیاری از کشور های همسایه خود بزرگ تر و وسیع تر است. این کشور از شمال با دریای سیاه در همسایگی است. در شمال نیز با جورجیا و ارمنستان همسایه است. از شرق با جمهوری آذربایجان و کشور عزیزمان ایران؛ و همچنین از جنوب شرقی با عراق و سوریه همسایگی دارد.‌ پایتخت ترکیه شهر آنکارا است. بزرگ ترین شهر این کشور استانبول است. در بین تمام کشور های جهان، ترکیه بیشترین جمعیت مهاجر را درخود جای داده است. تعداد مهاجران این کشور  اکنون ۳.۹ میلیون نفر است.

هدف بسیاری از مهاجرت به ترکیه، تحصیل در ترکیه است. چرا که وجود دانشگاه های معتبر بسیاری در ترکیه باعث شده است که؛ بسیاری برای تحصیل ترکیه از خود تمایل نشان دهند. از این رو می توان نتیجه گرفت که متقاضیان مهاجرت برای تحصیل  ترکیه به خود اختصاص دهند. مهاجرت به تركيه  به صورت خانوادگی وهمچنین از مسیرهای متفاوتی امکان پذیر می باشد. کار و سرمایه گذاری در ترکیه و … از جمله آن ها هستند. که هر کدام از آن ها طرفداران بسیاری نیز دارند. و با توجه اهداف خود این روش ها را انتخاب می کنند. برای مطالعه در خصوص تحصیل در ترکیه کلیک کنید.

مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه

مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه

برای مهاجرت خانوادگی به ترکیه لازم است مجوز دریافت کنید. مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه بر اساس ماده ۳۴ اتباع خارجی در کشور ترکیه؛ صورت می پذیرد. باید بگوییم طبق این قانون مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه به افراد زیر اعطاء می گردد. اتباع کشور ترکیه، افرادی که مشمول ماده ۲۸ قانون به شماره ۵۹۰۱ می باشند. برای کسب اطلاع در این خصوص می توانید قوانین این کشور رامطالعه کنید. اتباع خارجی که دارای یکی از انواع مجوزهای اقامتی می باشند نیز؛ امکان دریافت مجوز اقامت خانوادگی را داند. همچنین افرادی که دارای وضعیت حمایت ثانوی خواهند بود؛ نیز همین شرایط را دارا می باشند. برای همسران خارجی برای فرزند غیر رشید خارجی آن ها امکان دریافت مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه وجود دارد. برای فرزندان خارجی مهجور آن ها و یا همسران آن ها مجوز اقامت خانوادگی که در ترکیه صادر می گردد. لازم به ذکر است که اعتبار این مجوز ها به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

 نکته ای که در این خصوص باید بدانید این است که؛ مهلت مجوز اقامت خانوادگی به هیچ عنوان نمی تواند بیش از مهلت مجوز اقامت فردی باشد. بسیاری با بی تجهی به این نکته مسیر مهاجرت خود را تخریب وناهموار می کنند. در صورتی که فردی بر اساس قوانین کشور خود، دارای چند همسر باشد؛ می تواند امکان این را دریافت کند که برای یکی از همسران خود مجوز دریافت نماید. بعد از مهاجرت به ترکیه یکی از اصلی ترین نیاز شما خرید ملک در ترکیه است. خرید ملک در ترکیه می تواند با هدف سرمایه گذاری هم صورت گیرد. برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه، وارد صفحه خرید ملک در ترکیه شوید.

مجوز اقامت خانوادگی تا سن ۱۸ سالگی

مجوز اقامت خانوادگی تا سن ۱۸ سالگی

در  بخش قبلی به برخی از مجوز ها برای مهاجرت خانوادگی به ترکیه پرداختیم. در این بخش هم به ادامه این موضوع می پردازیم. در این باره باید بگوییم دارنده مجوز اقامت خانوادگی تا سن ۱۸ سالگی می تواند؛ نسبت به این موضوع اقدام کند. به این صورت که بدون این که برای مجوز اقامت دانش آموزی اقدام نماید؛ در مدارس ترکیه ثبت نام نموده و تحصیل نماید. در مقاله تحصیل در ترکیه در این خصوص به تفسیل توضیح داده شده است.  با این صورت که افرادی که حداقل سه سال با مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه زندگی کرده اند؛ این امکان را دارند که بعد از اتمام ۱۸ سالگی در ترکیه تقاضای مجوز اقامت کوتاه مدت بنمایند. بعد از آن نیز طبق ضوابطی می توانند اقدام به اقامت دائم کنند. باید بگوییم که در صورتی که به هنگام درخواست مجوز اقامت خانوادگی ، یکی از اولیای کودک در خارج از ترکیه باشند؛

 لازم و ضروری می باشد که از وی اجازه نامه  محضری دریافت گردد. در صورتی که در زمان اقامت فرد در ترکیه اختلاف خانوادگی به وجود بیاید و به طلاق بیانجامد و حداقل فرد دارای ۳ سال سابقه اقامت در ترکیه با مجوز اقامت خانوادگی باشد، مجوز اقامت کوتاه مدت برای وی صادر خواهد گردید به شرطی که از طریق محاکم قضایی ثابت کند؛ که طلاق همسر وی به دلیل خشونت خانوادگی بوده است. بعد از این که به هر طریقی اقدام به مهاجرت به ترکیه کردید؛ نیاز به خرید خودرو در ترکیه دارید. خرید خودرو در ترکیه می تواند رفاه شما را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید خودرو در ترکیه؛ وارد صفحه خرید خودرو در ترکیه شوید.

مهاجرت خانوادگی به ترکیه؛ از طریق ازدواج صوری
اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *